Dantų implantaciją atlieka gyd. PETRAS GERVĖ

  • Ilgametė patirtis
  • Privalomos stažuotės Lietuvoje ir užsienyje
  • Aukščiausios kokybės sertifikuotos implantavimo sistemos – užtikrintas rezultatas.

Kas yra dantų implantai?

Dantų implantai – tai įvairios konstrukcijos iš bioinertiškų metalų, skirtos pakeisti prarastus dantis. Šiuolaikinėje odontologijoje dažniausiai naudojami titano lydinių sraigtiniai implantai, panašūs į dantų šaknis, o ant jų tvirtinami dirbtiniai dantys.

Kuo dantų implantavimas pranašesnis už įprastinį protezavimą?

Didžiausias implantų privalumas yra tai, kad nereikia šlifuoti savo gretimų dantų (reikalingų kaip atramų tilteliui), nešioti išimamų protezų ir sustabdoma kaulo atrofija.

Be to, implantai turi daugiau privalumų, susijusių ir su estetiniais šypsenos faktoriais. Kadangi implanto konstrukcija atkartoja žmogaus danties šaknies anatomiją, yra teisingai „užtaisoma” kaulo ertmė, išvengiama jo tirpimo, išlaikoma žandikaulio forma; suformuojamos dantenos, nesimato jokio tarpelio tarp vainikėlio ir dirbtinės šaknies.

Protezus nuo implantų nesunku nuimti, restauruoti, jie ilgaamžiškesni už įprastinius tiltelius, dedamus ant šlifuotų dantų.

Kada reikalingas dantų implantavimas?

  • Patyrus traumą ir dėl to netekus vieno ar daugiau dantų;
  • Kai reikia užpildyti dantų tarpelius dantų eilės gale;
  • Kai trūksta danties dantų eilės viduryje;
  • Kai, esant daugiau protezuotų dantų, vienas ar daugiau iš jų yra nebetinkami tarnauti kaip protezų konstrukcijų atramos;
  • Kai reikia atkurti visiškai bedantį žandikaulį;
  • Kai reikalinga atrama išimamiems nešiojamiems protezams.

Koks jauniausias amžius, kai galima danties (-ų) implantacija?

Kalbant apie jauną amžių, implantavimui svarbu, kad kaulo augimas butų pasibaigęs. Paprastai kaulas baigia formuotis apie 18 – tuosius gyvenimo metus. Jeigu implantuojančiam gydytojui kyla abejonių dėl kaulo būsenos, galima tai patikrinti, atlikus rentgeno tyrimą su riešakauliu.

Koks vyriausias amžius, kai galima danties (-ų) implantacija?

Šiuo atveju amžiaus ribos nėra. Svarbu ne tai, kiek Jums metų, o tai, kokia Jūsų kaulo ir Jūsų sveikatos būklė. Vyriausias mūsų pacientas, besidžiaugiantis naujais dantimis ant implantų, yra 86 – erių metų.

Ar gali būti, kad žmogus alergiškas implantams?

Per 40 implantų gyvavimo metų pasaulio odontologijos istorijoje, nebuvo nustatyta alergijų titano implantams atvejų. Titanas neturi alergeno komponentų ir nesukelia jokių reakcijų žmogaus organizme, t. y. jis visiškai neutralus

Danties (-ų) implantavimo planavimas

Kiekviena gydymo procedūra negali prasidėti be specialisto konsultacijos.

Šiandien, kai informacija pasiekiama daugeliu šaltinių, pacientas atvyksta į konsultaciją jau nutuokdamas apie tai, apie ką bus kalbama. Deja, kai kuriais atvejais, informacijos gausa suklaidina, todėl, jei to reikia, prieš atvykdami konsultacijai, sudarykite visų Jums rūpinčių klausimų sąrašą.

Žinokite, kad kvailų klausimų NĖRA, o gydančio gydytojo pareiga į visus Juos atsakyti Jums suprantamais žodžiais.

Nepamirškite informuoti gydytojo apie visas ligas, kuriomis sergate, ir vaistus, kuriuos nuolat vartojate.

  1. KOMPLEKSINIS BURNOS ERTMĖS IŠTYRIMASJeigu į nors vieną iš klausimo „Kada reikalingas implantavimas?” atsakymo variantų atsakėte „taip”, Jums vertėtų atvykti konsultacijai, kurios metu:
    • Visų pirma kompleksiškai ištiriama burnos ertmės būklė: įvertinama burnos higiena, gydytini dantys, periodonto patologijos, protezavimo apimtys bei implantavimo poreikis ir pan.;
    • Išaiškinamos visos implantavimo ir protezavimo galimybės;
    • Smulkiai supažindinama su gydymo eiga ir gydymo kaštais.
  2. RADIOLOGINIŲ TYRIMŲ ĮVERTINIMAS (rentgeno nuotraukos, tomogramos)Klinikose atliekamos dentalinės dantų bei panoraminės visos burnos rentgenogramos.
  3. GYDYMO PLANO SUDARYMASĮvertinamas reikalingas gydymas, jo apimtys ir įkainiai.Kaina. Implantavimo kaina priklauso nuo gydymo apimties ir implantų skaičiaus. Tikslią kainą sužinosite iš specialisto konsultacijos metu, kai Jums bus sudarytas individualus gydymo planas su aiškiai nurodyta preliminaria išlaidų sąmata.Finansiškai tai nėra labai pigi procedūra, bet likę sveiki dantys, sveikata bei gyvenimo kokybė yra daug brangiau už pačius dantų implantus.
  4. GYDYMO – IMPLANTAVIMO/PROTEZAVIMO ORGANIZAVIMASAtsižvelgiant į sudarytą gydymo planą, organizuojamas kompleksinis gydymas: burnos higiena, dantų terapija, periodonto ligų gydymas, implantavimas, protezavimas ir t.t.

Danties (-ų) implantavimo procedūra

Implantavimo procedūra yra saugi ir netraumuoja paciento. Vieno apsilankymo metu galima įsodinti nuo vieno iki kelių dantų implantų.

Danties (-ų) atstatymas implantais vyksta dviem etapais ir gali trukti nuo 3 iki 6 ir daugiau mėnesių. Pirmasis – chirurginis, antrasis – protezavimo etapas.

  1. CHIRURGINIS ETAPAS
    Sterili aplinka. Paruošiama sterili chirurginė aplinka.Nuskausminimas. Implantavimo procedūra atliekama vietinėje nejautroje. Jos visiškai pakanka, kad apsaugoti pacientą nuo skausmo. Kai gydytojas ruoš vietą implantui (-ams) kaule, galite jausti vibraciją ir silpną spaudimą. Tai normalu.Implanto (-ų) sriegimas. Specialiu prietaisu įsriegiamas implantas (-ai) į kaulą. Užsiuvama žaizda ir paliekama gyti. Kai kuriais atvejais ant implanto, jį įsriegus, užsukama apsauginė galvutė, tuomet susiuvama žaizda ir paliekama gyti. Po 7 – 14 dienų pacientas kviečiamas siūlų išėmimui ir apžiūrai. Po to – implanto (-ų) prigijimo kaule laikotarpis: viršutiniame žandikaulyje – apie 6 mėnesiai, apatiniame žandikaulyje sriegtam (-iems) implantui (-ams) – apie 3 mėnesiai.Pasitaiko sudėtingesnių implantavimo atvejų. Tuomet mūsų gydytojų komanda stebi pacientą visą savaitę po procedūros kasdien.
  2. PROTEZAVIMO ETAPAS
    Formuojamos dantenos. Vietinėje nejautroje atidengiama implanto viršūnė, prisukama dantenas formuojanti gijimo galvutė. Žaizda užsiuvama.Po 7 – 14 dienų pacientas kviečiamas siūlų išėmimui ir apžiūrai. Pradedami protezavimo darbai.Protezavimas. Protezuojama ant implantų.

Kaulo augmentacija

Ką reiškia „trūksta kaulo”?

Žandikaulis gali atrofuotis, jei ilgą laiką nebuvo apkrautas natūraliu kramtymo krūviu. Kaulą taip pat gali naikinti tam tikros bakterijos (uždegiminio periodonto susirgimo – parodontozės – pasekmė). Jeigu paciento kaulas susilpnėjęs arba retas, gydytojas taip pat rekomenduos kaulo augmentaciją (kaulo „priauginimą”).

Kas yra kaulo augmentacija?

Kaulo augmentacija – tai žandikaulio kaulo priauginimas: pakėlimas ir/arba praplatinimas. Kaulo audinys atstatomas iš to paties kaulo arba kaulo transplanto kaip galima labiau tausojant.

Kaulo priauginimas dažnai gali būti atliekamas ir implanto (-ų) procedūros įsodinimo metu. Kai kuriais atvejais reikalingas atskiras vizitas pas gydytoją. Tuomet implantavimo procedūra planuojama po 3 – 4 mėnesių.

Implanto (-ų) sriegimas iškart po danties (-ų) pašalinimo

Jeigu gydymo situacija to reikalauja, tam tikrais atvejais galima sriegti implantą (-us), pašalinus dantį (-is). Tai vadinama „betarpišku implanto įsodinimu”.

Po danties (-ų) implantavimo

Po atliktos procedūros gydytojas Jums dar kartą pakartos, kokio rėžimo turėtumėte laikytis.

Skausmas. Prieš implantavimo procedūrą ir po jos gydytojas kruopščiai parenka priešuždegiminius, priešskausminius medikamentus. Tai užtikrina beskausmę procedūrą ir apsaugo nuo skausmo pooperaciniu laikotarpiu.

Pojūčiai po procedūros. Dantenos gali būti jautrios dar keletą dienų po procedūros, tačiau jos nekraujuos. Trumpam gali patinti skruostai, galite jausti nepatogumą. Daugeliui pacientų net neprireikia skausmą malšinančių vaistų, o sekančią dieną jau galima grįžti į normalų gyvenimą.

Kaip prižiūrėti implantuotą (-us) dantį (-is)?

Higienos standartai, jeigu turite implantuotų dantų, yra kur kas aukštesni.

Dantų implantai ne tik atrodo, kaip tikri dantys, tačiau juos galima taip pat lengvai valyti dantų šepetėliu. Valant implantuotus dantis ypač svarbu atkreipti dėmesį į tarpdančius ir perėjimus prie dantenų. Tai – vietos, kuriose linkusios kauptis bakterijos, galinčios paveikti žandikaulį aplink implantą. Kad taip nenutiktų, reikėtų nuolat naudoti tarpdančių siūlą ir/arba specialius tarpdančių šepetėlius.

Apsilankymai pas burnos higienistą kas 6 mėnesius – privalomi.

Ar galėsiu normaliai kramtyti ir valgyti su ant implantų fiksuojamais protezais?

Nesvarbu, ar Jūs turėsite ant implanto (-ų) fiksuojamą vainikėlį, tiltelį ar protezus, Jūs galėsite valgyti, kramtyti, kalbėti, juoktis taip, kaip ir anksčiau, kai turėjote savo tikruosius dantis.

Svetimkūnio pojūtis. Dantų implantų pojūtis bus gana natūralus. Neturėtumėte jausti skirtumo nuo savo tikrųjų dantų nei kramtydami, nei kalbėdami, nei juokdamiesi.

Ilgaamžiškumas. Kvalifikuoto specialisto teisingai įsodintas kokybiškas implantas (-ai) daugeliu atvejų gali būti atsparesnis (-i) nei Jūsų tikro danties šaknis. Titano implantas su optimalia protezo apkrova nelūžta, be to, jis atsparus ėduoniui.

Nuolatinės burnos priežiūros dėka Jūsų dantenos ir implanto ložė bus sveika.

Teisingai prižiūrimi implantai gali tarnauti visa gyvenimą.

Ar gali implantas (-ai) neprigyti?

Mūsų gydytojai Jums nesriegs implanto, neatlikę visų reikalingų ir išsamių tyrimų. Yra tokių atvejų, kai implantuoti negalima, ir ne tik dantų implantus.

Implantacija Cirkonio oksido implantais

Kai kurie pacientai gali turėti indikacijų, kurias įvertine nerekomenduojame implantacijos titano implantais. Šiems pacientams klinikoje siūlome implantacija Nobel Pearl cirkonio oksido implantais.

Cirkonio oksido implantų privalumai:

  • Cirkonio oksidas turi geresnį biosuderinamumą su žmogaus organizmu, todėl cirkonio implantai greičiau prigyja nei titano implantai;
  • Cirkonio implantai visiškai nealergizuoja žmogaus organizmo;
  • Nepralaidus karščiui;
  • Laikui bėgant nekeičia savybių, nesioksiduoja;
  • Estetiškesnis vaizdas (nėbūna pilkų šešėlių aplink vainikėlius);

 

Nepamirškite informuoti gydytojo apie visas ligas, kuriomis sergate, ir vaistus, kuriuos nuolat vartojate.